Jakou si zvolit podobu domény?

Doménu se rozpoznává po koncovce

Volba kratšího a vděčného názvu domény nakonec neřeší problém. Každá doména má hodně alternativních řešení, která mají vytvořen tradicí význam. Například, koncovka .com – komerční provoz, byznys; .org – organizace, nekomerční provoz; .edu – školství a edukace; .net – internet, informatika. Je možné zvolit také koncovku určující oblast působení firmy, jako .cz, .eu, .co, .uk, .de, apod. V poslední době se hranice významu různých rozšíření stírají a firmy používají koncovky s mnohem větší svobodou.

Co to znamená?

Doména by měla být nejen krátká, ale především mít nějaký význam. Namísto vymýšlet adresu, která bude jen vtipná a vděční, zaměřte se spíše na popis klíčových vlastnosti Vašeho podnikání. Přemýšlejte o tom, který produkt je nejdůležitější a jaké služby jsou základem Vašeho podnikání. Zvažte, zda Vaše obchodní jméno je natolik krátké a reprezentativní, že můžete je umístit v své adrese WWW. Přemýšlejte o tom, jaká slova jste použili k popisu vlastních produktů v katalozích, na balíčcích a jak propagujete Vaše podnikání. Tímto způsobem umocníte vlastní marketingové činnosti, vzhled Vaší firmy bude víc kompletní.

Adresa WWW a název firmy

Doména může pocházet z Vaší firmy nebo se k ní vztahovat. Avšak, pokud máte malou firmu, která ještě není dostatečně známá, zvolte doménu, která nejlépe popisuje Vaše služby nebo produkty, např. lopatky.eu.

Pravidla tvorby krátkých, čitelných, snadno zapamatovatelných názvů platí nejen pro domény a měla by být používána také i v mimo virtuální realitě. Pokud vymyslíte dobře znějící adresu WWW, nejsou překážky, abyste stejným názvem pojmenovali svou firmu.

Pokud zvolená Vámi doména je již obsazená…

Může se stát, že naše perfektní webová adresa má už svého vlastníka. Avšak to není velký problém. Vždy můžete zkusit najít jinou, stejně atraktivní doménu. Však pokud z nějakého důvodu nemůžete nahradit Vámi zvolené adresy, zkuste ji odkoupit. Na začátku vyberte příslušný vyhledávač domén, kde najdete údaje vlastníka domény (za předpokladu, že je zadal během registrace), které Vám umožní ho kontaktovat. Nyní můžete začít negociovat. Pamatujte však, že šance na vykoupení domény s její původní cenou jsou opravdu malé, zejména když majitel ví, jak je to důležité pro Vás.

_______________________________________________

Levné WWW stránky jen v mfirma.cz!

About

View all posts by